Ми є управителями, а не власниками створіння!

Рим, середа, 7 грудня 2011 – інтервю з кардиналом Оскаром Родрігесом Марадьяга.

Після повернення із саміту з питань змін клімату (Дурбан), ЗЕНІТ (Інформаційна агенція з Риму) провів інтерв’ю з Президентом Карітасу (Caritas International), кардиналом Оскаром Родрігесом Марадьяга.

Говорячи про глобальне потепління «говоримо про щось, що є власністю цілого людства – про спільне благо всіх», – наголосив очільник Карітасу. «Кіотського протоколу не вистачає: хоч глобальне потепління є справжньою і реальною проблемою, проте виходить за рамки лише цієї проблеми, тому що тут ідеться про зловживання створінням», так як, пояснює кардинал: «нам бракує ще розуміння бути управителями творіння, а не його власниками».

Кардинал Марадьяга переконаний у правдивості і реальності цієї проблеми, і чітко заявив, що: «мова не йде про маніпуляції ЗМІ».

Кардинал також надіється, що Кіотський протокол «не помре» в Дурбані, бо «це було б трагедією», але сподівається, що зі сторони великих держав будуть зроблені конкретні кроки вперед вже тепер, а не колись, у майбутньому. Протокол, про який іде мова, є дуже обмеженим, в порівнянні з тим, що потрібно робити, підкреслює глава Карітасу, тому необхідно, щоб громадськість помітила і усвідомила те, що «необхідно будувати краще майбутнє для людства».

На закінчення інтерв’ю, кардинал Марадьяга ствердив, що «немає гарного майбутнього для всього людства на Землі, якщо усі ми не навчимось стилю життя більш відповідальному, по відношенню до створіння». Його преосвященство зазначив, що Карітас почав виховну роботу на тему охорони створіння, передовсім з молоддю.

Нагадуємо, що Кіотський протокол є єдиною міжнародною угодою, яка встановлює конкретні цільові показники і обмеження скорочення викидів парникових газів та призупинення процесу глобального потепління з боку промислово розвинених країн.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології