Крижана пастка

Норвезька мовна корпорація (найбільше ЗМІ Норвегії) повідомила про холодну смерть тисяч риб у затоці біля острова Ловунд, Норвегія.

Основною причиною трагедії, яка сталась минулими вихідними, виявився холод у поєднанні з сильним східним вітром, який протягом декількох годин перетворив море на лід.

Очевидець цього явища Інгольф Крістіансен вважає, що оселедець, втікаючи від хижаків, шукав порятунку в затоці й став жертвою аномальних погодніх умов.

Своєрідність затоки полягає у тому, що вода з відкритого моря потрапляє туди лише в час припливу. Саме тоді заплив оселедець, і після відпливу залишився у крижаній пастці.

Аріл Слотте, керівник Інституту пелагічних організмів, вважає, що подібна ситуація не є рідкістю для оселедця, який заганяють до берега хижаки. 


Інформаційна служба Бюро УГКЦ з посиланням на Норвезьку мовну корпорацію