Висячі сади: переваги вертикальних садів

altЗгідно з недавніми дослідженнями, висячі сади можуть знизити забруднення в містах до 40%. Зниження забруднення в містах, підвищення ефективності будівель, виробництво продуктів харчування і поліпшення якості життя – великі переваги зелених дахів та висячих садів в архітектурі.

Прикрашати будівлі висячими садами на всю зовнішню поверхню – це не лише вибір, пов’язаний з естетичними вподобаннями, але, перш за все, вибір, пов’язаний з важливою інвестицією на користь самої будівлі та природного довкілля.

На сьогоднішній день існує багато досліджень, які підтверджують цю точку зору, спонукаючи до озеленення та очищення міст. Зелені дахи та висячі сади виступають в якості додаткового інструменту для скорочення забруднення повітря, а також для покращення життєздатності архітектурних споруд і для поліпшення енергетичної ефективності цих будівель.

altНедавнє дослідження, проведене дослідником Томасом П'ю, з Технологічного інституту Карлсруе, в Німеччині, показало, що наявність вертикальних висячих садів у великих містах суттєво зменшує забруднення повітря, особливо уздовж так званих «вуличних каньйонів», цебто довгих коридорів, які утворюються за рахунок високих будинків вздовж дороги.

Через фізичні умови і відсутність регулярної подачі свіжого повітря, всередині вуличних каньйонів знаходиться найвища концентрація небезпечних для здоров'я людини речовин.

На сьогоднішній день висячі сади існують у вигляді численних архітектурних рішень. Це суттєво підвищує якість життя у великих містах та допомагає людині, через контакт з живою природою, зустрітись з собою.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на rinnovabili.it