Британські інженери запропонували як підвищити енергетичну ефективність будівель

Слабкою ланкою будь-якого приміщення є вікна, через які влітку приміщення занадто нагрівається, а взимку швидко охолоджується, вважають експерти.

Архітектори з Університету Лафборо, Англія, вважають, що, наповнивши вікна водою, можна значно підвищити енергетичну ефективність будівель, пише Korrespondent.  

"Кожне таке вікно складається з вертикального шару води, затиснутого між двома листами скла. Сонячне світло, проходячи крізь нього, нагріває воду, а не приміщення за вікном. Як тільки температура води стає занадто високою, вона викачується по трубках в стіні в окрему цистерну, розташовану десь в будівлі. А на її місце закачується охолоджена вода", – пояснюють ідею автори проекту.

Навпаки, при низьких температурах, інженери пропонують закачувати між листи скла – гарячу воду.

Хоча в такому проекті передбачено використання електрики для запуску насоса, автори стверджують, що витрата енергії все одно значно зменшиться, в порівнянні з витратами на опалення та охолодження приміщень для підтримки комфортної температури усередині взимку і влітку.

Посилаючись на комп'ютерне моделювання, інженери стверджують, що будівлі, оснащені такими вікнами, збільшать свою енергоефективність на 72%.

Також, інженери стверджують, що технологія буде працювати і при низьких температурах.

"Систему WFG можна використовувати і там, де температура взимку опускається нижче нуля – треба тільки додати додатковий шар скла, заповнивши простір аргоном. Ну, а якщо і це не допоможе, автоматична програма запустить насоси і викачає всю воду з вікон, поки на вулиці не стане тепліше", – йдеться в статті.