Заощадливе прасування

Прасуємо, з думкою про природу!

Споживання та економія електроенергії і коштів при прасуванні суттєво залежить від того, наскільки енергозберігаючою є модель праски, а також наскільки ми володіємо необхідними для енергозбереження знаннями.

Прасуємо все?

Перед початком прасування перевір­те і виокреміть речі, які не потребують обов'язкового прасування. Наприклад, ба­гато якісних сорочок чи футболок виста­чає просто добре стряхнути, або розглади­ти рукою.

 

Зменшуємо втрати тепла

Використовуйте для прасування тепло-рефлектуючі дошки (підставки).

Почерговість

Посортуйте речі відповідно до рекомен­дованої температури прасування і почніть з найнижчої.

Оптимальна вологість

Якщо прасуємо дуже вологу, або дуже суху білизну, то це вимагає додаткових затрат енергії. Щоб зекономити під час прасування, дуже суху білизну необхідно дещо зволожити.

Оптимальна температура

Прасування при температурі вищій за вказану на виробі – це не тільки марні втрати енергії і зайва шкода довкіллю, але й може призвести до псування самої речі, яку прасуємо.

Оптимальна швидкість

Хто прасує дуже повільно, витрачає значно більше електроенергії, ніж той, хто робить це у дещо швидшому темпі.

Залишкове тепло

Дрібні речі (як, наприклад, носова хусточ­ка) можна прасувати, використовуючи залиш­кове тепло, тобто вже вимкнутою праскою.

Терморегулятор

Праски мають бути обладнанні пристро­єм автоматичного регулювання температу­ри. При цьому витрати електроенергії до 20% менші, ніж у прасках без регулятора.

Будьте уважні!

Пам'ятайте, що увімкнута праска, забу­та чи залишена на деякий час без нагляду, попри «холості» витрати електроструму є частою причиною виникнення пожеж!